PROGRAMUL ACTIVITATILOR PROPUSE IN ZIUA PORTILOR DESCHISE 2020

Tel./Fax: 021 232 15 31; e-mail: scoala.sapte@yahoo.com

ZIUA PORTILOR DESCHISE – 29.02.2020

PROGRAMUL ACTIVITATILOR PROPUSE

ZIUA / DATA INTERVALUL ORAR ACTIVITATI  DESFASURATE CADRE DIDACTICE COORDONATOARE
SAMBATA 29.02.2020 10:00 – 11:00 *Vizitarea scolii:
-sali de clasa cu mobilier ergonomic specific;
-cabinete;
-grupuri sanitare;
-cabinet medical;
-sala de sport.
Munteanu Mariana – director

Cojanu Marcela – dir. adjunct

Logofetici Camelia
Nedelcu Alissa Spiridon Andreea
Cristian Margareta
Florian Cristian
11:00 – 12:00 *Vizionari: – portofolii cu produse ale elevilor de la clasa pregatitoare; – expozitii cu imagini din activitatile extrascolare si extracurriculare ale elevilor din clasele pregatitoare; – portofoliul scolii cu rezultate obtinute de elevii scolii la olimpiade scolare si la alte concursuri scolare.
12:00 – 13:00 *Activitati ale viitorilor scolari: – activitate practica: viitorii scolari participa la o activitate de arte vizuale impreuna cu elevi ai scolii; – vizionare a unei  prezentari atractive pentru familiarizarea cu activitatile din clasa pregatitoare. * Activitati ale parintilor:vizionare de prezentari despre importanta clasei pregatitoare, plan cadru, programa curriculara, competente urmarite, strategii didactice, modalitati de evaluare. – discutii privind metodologia de inscriere la clasa pregatitoare, acte necesare; – parintii primesc o mapa cu toate informatiile necesare, – feed-back – isi pot exprima impresiile la sfarsitul activitatii.

DIRECTOR,                                                                    RESPONSABIL COMISIE METODICA,

PROF. MUNTEANU MARIANA                                                     INST. LOGOFETICI CAMELIA

17 − ten =